סקירות שוק חודשיות

סקירה אקטואלית – כולם מדברים על ביטקויין

מאחר והשם ביטקויין עולה לאחרונה רבות בכלי התקשורת, בכל שיחות הסלון ובתי הקפה ואין אחד שלא שאל את עצמו, מה זה? למה לא רכשתי אותו בתחילה?  מצאנו לנכון להתייחס לאופיו של המוצר ולנסות להסביר לעצמנו ולכם את הרוב ממה שניתן להבין.

בביטקויין משמשים בערבוביה שלושה נושאים שונים כך שיש לבחון כל אחד מהם בנפרד. שאם לא כן ניתן בקלות להתבלבל וחלילה להחליט באופן לא רציונלי.

במה דברים אמורים? המשך »

סקירת שוק דצמבר 2017

בשנה האחרונה חווינו עליות שערים ניכרות בתיקי ההשקעות. העליות נבעו משני מרכיבים.

1. רכיב האג”ח בתיק, בעיקר באג”ח החברות.

אג”חים אלו נהנו מצמצום מרווחים מול אגרות חוב ממשלתיות, וזאת עקב הריבית האפסית (אשר גרמה למשקיעים לנסות לקבל תשואה כמעט בכול מחיר).

2. רכיב המניות בתיק.

יש לציין כי העליות השנה היו סלקטיביות, ומי שהשקיע דרך מדדי המניות הראשיים בארץ, כמעט ולא הרוויח השנה. מצב זה קרה בגלל שבמדד המעוף ומדד 125 , מספר מניות מרכזיות מאוד ירדו בשיעורים ניכרים, כגון: טבע, בזק, דלק קבוצה, כיל ועוד.

לעומת זאת, בחירת מניות סלקטיבית ונבונה יצרה רווחים של עשרות אחוזים באפיק זה. המשך »

איגרות החוב הקונצרניות לאן ? (2017)

הריבית בארה”ב  במגמת עלייה,  אך קצב ההעלאות הצפוי איטי והבנק המרכזי  האמריקאי עושה הכול כדי שהמשקיעים  לא יופתעו. ושלא יגרמו זעזועים מיותרים.

בנוסף, כלכלת העולם נמצאת במלכוד יחסי ריבית / מטבע. לאורך הרבה מאוד שנים האמריקאים מעדיפים מטבע חלש – $ חלש. מה שמחזק מאוד את כושר התחרות שלהם.

ולכן,  אנחנו לא רואים בעתיד הקרוב התפרצות לא צפויה ברמת התשואות של האג”ח האמריקאיות. אלא תשואת שיווי משקל של האג”ח הממשלתיות  ל- 10 שנים שנעה בין 2.2% – ל 2.5%.

בחודשים האחרונים קצב העליות בשוק האג”ח הקונצרני היה מהיר. לפי דעתנו הקצב הזה לא ימשך. פרמיית הסיכון בתשואות האג”ח הקונצרני המקומי נמוכה מאוד. המרווחים ביחס לאג”ח הממשלתי קטנו מאוד. המשך »

האוזר: להעניק פטור ממס על רווחי הון עד 60,000 ₪ בשנה. (גלובס 2017)

יו”ר רשות ניירות ערך: “הקלות מס בבורסה הן צו השעה” ■ מציע גם להוריד מס מ-30% ל-15% ליזמים שינפיקו בבורסה.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001190505